Integrated Device Technology (IDT) 71V65803S100BGGI8
71V65803S100BGGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V65803S100BGGI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V65803S100BGGI8.pdf
Availability of 71V65803S100BGGI8
QUANTITY
71V65803S100BGGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65803S100BGGI8
Internal Part NumberEIS-71V65803S100BGGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (512K x 18)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65803S100BGGI8
Related Links71V65803, 71V65803S100BGGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65803S100BGGI8 Details Description
Related parts for 71V65803S100BGGI8
HANDLE RND .187"DIA .625"H ALUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MAAMSS0060TR datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf