Integrated Device Technology (IDT) 71V65803S150BG
71V65803S150BG picture photo
Mfg. Part Number
71V65803S150BG
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V65803S150BG.pdf
Availability of 71V65803S150BG
QUANTITY
71V65803S150BG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65803S150BG
Internal Part NumberEIS-71V65803S150BG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (512K x 18)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65803S150BG
Related Links71V6580, 71V65803S150BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65803S150BG Details Description
Related parts for 71V65803S150BG
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 GOLD datasheet.pdf
IC TRPL INV SCHMITT TRIG 8TSSOP datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 220VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN UNINSUL RECEPT 14-20AWG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 62.5000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf