Integrated Device Technology (IDT) 71V67602S133PFG8
71V67602S133PFG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V67602S133PFG8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V67602S133PFG8.pdf
Availability of 71V67602S133PFG8
QUANTITY
71V67602S133PFG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67602S133PFG8
Internal Part NumberEIS-71V67602S133PFG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67602S133PFG8
Related Links71V67602, 71V67602S133PFG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67602S133PFG8 Details Description
Related parts for 71V67602S133PFG8
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 24V 12A DPAK datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
TXRX LIN STAND ALONE 8-SOIC datasheet.pdf
SUPERPRO 5000E PROGRAMMER datasheet.pdf
BOARD STACK EM351 MOD & BREAKOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR HV9805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 10% 310VAC AXI datasheet.pdf