Integrated Device Technology (IDT) 71V67703S75BGGI8
71V67703S75BGGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V67703S75BGGI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 119BGA
Datasheet Download
71V67703S75BGGI8.pdf
Availability of 71V67703S75BGGI8
QUANTITY
71V67703S75BGGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67703S75BGGI8
Internal Part NumberEIS-71V67703S75BGGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Memory Size9M (256K x 36)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67703S75BGGI8
Related Links71V67703, 71V67703S75BGGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67703S75BGGI8 Details Description
Related parts for 71V67703S75BGGI8
DIP CABLE - HDM10S/AE10M/HDM10S datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN FMALE M12 4PS STR 10M CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC REG BCK PROG 50MA SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 70K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 167K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf