Integrated Device Technology (IDT) 71V67803S133BG8
71V67803S133BG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V67803S133BG8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V67803S133BG8.pdf
Availability of 71V67803S133BG8
QUANTITY
71V67803S133BG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67803S133BG8
Internal Part NumberEIS-71V67803S133BG8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67803S133BG8
Related Links71V6780, 71V67803S133BG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67803S133BG8 Details Description
Related parts for 71V67803S133BG8
DIODE ZENER 22V 200MW SOD923 datasheet.pdf
BOIT MINI TIMER datasheet.pdf
9V HD SNAP T STYLE 12" WIRE LEAD datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 450MA 180 MOHM TH datasheet.pdf
CABINET STEEL 24.1X40.8X84.1 GRY datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf