Integrated Device Technology (IDT) 71V67803S150PFGI
71V67803S150PFGI picture photo
Mfg. Part Number
71V67803S150PFGI
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V67803S150PFGI.pdf
Availability of 71V67803S150PFGI
QUANTITY
71V67803S150PFGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V67803S150PFGI
Internal Part NumberEIS-71V67803S150PFGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Memory Size9M (512K x 18)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V67803S150PFGI
Related Links71V67803, 71V67803S150PFGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V67803S150PFGI Details Description
Related parts for 71V67803S150PFGI
BOX END PANEL BLK A41 9V SERIES datasheet.pdf
RES SMD 5.11 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 6-SO 4 LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 459K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
REAR COVER datasheet.pdf
CONN JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP 5000K WHITE 18V SMD datasheet.pdf