Integrated Device Technology (IDT) 72245LB25J8
72245LB25J8 picture photo
Mfg. Part Number
72245LB25J8
Brief Description
IC FIFO 1024X18 SYNC 25NS 68PLCC
Datasheet Download
72245LB25J8.pdf
Availability of 72245LB25J8
QUANTITY
72245LB25J8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 72245LB25J8
Internal Part NumberEIS-72245LB25J8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Series7200
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size72K (4K x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate40MHz
Access Time15ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)60mA
FWFT SupportNo
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package68-PLCC (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72245LB25J8
Related Links72245, 72245LB25J8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72245LB25J8 Details Description
Related parts for 72245LB25J8
SCREWDRIVER SLOTTED 2.5MM datasheet.pdf
CONN HOUSING 18POS .100 SGL datasheet.pdf
JFET N-CH 25V 625MW TO92 datasheet.pdf
ADAPTER RJ45-15POS FMALE DB BLK datasheet.pdf
HEADER 46POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CAP CER 100UF 4V X6S 1206 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf