Yageo YC324-JK-07390RL
YC324-JK-07390RL picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-07390RL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-07390RL.pdf
Availability of YC324-JK-07390RL
QUANTITY
YC324-JK-07390RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-07390RL
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-07390RL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-07390RL
Related LinksYC324-JK, YC324-JK-07390RL Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-07390RL Details Description
Related parts for YC324-JK-07390RL
IC ASYNC BINARY COUNTER 16-DIP datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.15W EMT6 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.2A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 29.8 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf