Integrated Device Technology (IDT) 72265LA10PF
72265LA10PF picture photo
Mfg. Part Number
72265LA10PF
Brief Description
IC FIFO 8KX18 LP 10NS 64QFP
Datasheet Download
72265LA10PF.pdf
Availability of 72265LA10PF
QUANTITY
72265LA10PF Order Process
Ship out your order
Specifications of 72265LA10PF
Internal Part NumberEIS-72265LA10PF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Series7200
PackagingTray
Memory Size288K (16K x 18)
FunctionSynchronous
Data Rate100MHz
Access Time8ns
Voltage - Supply4 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)80mA
Programmable Flags SupportYes
Retransmit CapabilityYes
FWFT SupportYes
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72265LA10PF
Related Links72265, 72265LA10PF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72265LA10PF Details Description
Related parts for 72265LA10PF
RES SMD 866K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8-9BIT INVERT 24SO datasheet.pdf
SWTCH SIDE-ROTRY W/ROD SPDT 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 10POS SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM T/H datasheet.pdf