Integrated Device Technology (IDT) 72V3680L15PFI
72V3680L15PFI picture photo
Mfg. Part Number
72V3680L15PFI
Brief Description
IC FIFO SS 16384X36 15NS 128TQFP
Datasheet Download
72V3680L15PFI.pdf
Availability of 72V3680L15PFI
QUANTITY
72V3680L15PFI Order Process
Ship out your order
Specifications of 72V3680L15PFI
Internal Part NumberEIS-72V3680L15PFI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series72V
PackagingTray
Memory Size576K (16K x 36)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Current - Supply (Max)40mA
Bus DirectionalUni-Directional
FWFT SupportYes
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case128-LQFP
Supplier Device Package128-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72V3680L15PFI
Related Links72V368, 72V3680L15PFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72V3680L15PFI Details Description
Related parts for 72V3680L15PFI
IC OPAMP CFA 480MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.2W 1.2VOUT 6A SIP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT OCT I2C 16-SSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 32W MULTIWATT8 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
SNSW 0.1A 3-16 PLAN 70507526 datasheet.pdf
DIES KRIMPTITE QD 12-10 datasheet.pdf
OSC XO 38.88MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf