Vishay/Dale CRCW0805147KFKEA
CRCW0805147KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805147KFKEA
Brief Description
RES SMD 147K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805147KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805147KFKEA
QUANTITY
CRCW0805147KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805147KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805147KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805147KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805147KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805147KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805147KFKEA
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K 24MHZ OTP 40-DIP datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.16X0.8MM 4.7" datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 600KSPS SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
STARTR 3PHASE HYBRD 200-480V 64A datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT AUTOMDIX datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 29MA 65 OHM TH datasheet.pdf