Integrated Device Technology (IDT) 72V51253L7-5BB
72V51253L7-5BB picture photo
Mfg. Part Number
72V51253L7-5BB
Manufacturer
Product Category
Specialized ICs
Brief Description
IC FLOW CTRL MULTI QUEUE 256-BGA
Datasheet Download
72V51253L7-5BB.pdf
Availability of 72V51253L7-5BB
QUANTITY
72V51253L7-5BB Order Process
Ship out your order
Specifications of 72V51253L7-5BB
Internal Part NumberEIS-72V51253L7-5BB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilySpecialized ICs
Series-
PackagingTray
TypeMulti-Queue Flow-Control
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case256-BBGA
Supplier Device Package256-BGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)72V51253L7-5BB
Related Links72V5125, 72V51253L7-5BB Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
72V51253L7-5BB Details Description
Related parts for 72V51253L7-5BB
CONN HEADER 2MM SINGLE R/A 2POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 20% 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 400UH 4.7A 180 MOHM TH datasheet.pdf