| Internal Part Number | EIS-72V70190PFG8 | |
| Standard Package | 750 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders | |
| Series | 72V | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Type | Multiplexer | |
| Circuit | 1 x 9:4 | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |