Pomona Electronics 73075-VV-36
73075-VV-36 picture photo
Mfg. Part Number
73075-VV-36
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABL MCX PLUG-MCX PLUG RG179 36"
Datasheet Download
73075-VV-36.pdf
Availability of 73075-VV-36
QUANTITY
73075-VV-36 Order Process
Ship out your order
Specifications of 73075-VV-36
Internal Part NumberEIS-73075-VV-36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information73075 RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMCX to MCX
1st ConnectorMCX Male Plug
2nd ConnectorMCX Male Plug
Length36.0" (914.4mm)
Cable TypeRG-179
Impedance75 Ohm
Frequency - Max1.5GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)73075-VV-36
Related Links73075, 73075-VV-36 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
73075-VV-36 Details Description
Related parts for 73075-VV-36
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
BIT TORXPLUS IP25 0.98" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 47.99VC SMD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 150MA 1.1 OHM datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf