Pomona Electronics 73083-BB-36
73083-BB-36 picture photo
Mfg. Part Number
73083-BB-36
Brief Description
CABLE SMA QC PLUG-PLUG RG316 36"
Datasheet Download
73083-BB-36.pdf
Availability of 73083-BB-36
QUANTITY
73083-BB-36 Order Process
Ship out your order
Specifications of 73083-BB-36
Internal Part NumberEIS-73083-BB-36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information73083 RoHS Cert
Series-
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length36.0" (914.4mm)
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max4GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)73083-BB-36
Related Links73083, 73083-BB-36 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
73083-BB-36 Details Description
Related parts for 73083-BB-36
CAP ALUM 33UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 18-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
KIT DEV FOR COLDFIRE MCF5270 datasheet.pdf
LENS LD1 MEDIUM DRAGON 24DEG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 24A TO-220 datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE-PRO W/RPSMA ANT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
IND PMI 22MM RED FLEXVOLT SCREW datasheet.pdf