CTS Electronic Components 741C083334JP
741C083334JP picture photo
Mfg. Part Number
741C083334JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 330K OHM 0804
Datasheet Download
741C083334JP.pdf
Availability of 741C083334JP
QUANTITY
741C083334JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741C083334JP
Internal Part NumberEIS-741C083334JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741C083334JP
Related Links741C08, 741C083334JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741C083334JP Details Description
Related parts for 741C083334JP
RES SMD 22K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 46POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHT/BLU 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 5W T18 datasheet.pdf