CTS Electronic Components 741C08351R0FP
741C08351R0FP picture photo
Mfg. Part Number
741C08351R0FP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804
Datasheet Download
741C08351R0FP.pdf
Availability of 741C08351R0FP
QUANTITY
741C08351R0FP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741C08351R0FP
Internal Part NumberEIS-741C08351R0FP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741C08351R0FP
Related Links741C08, 741C08351R0FP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741C08351R0FP Details Description
Related parts for 741C08351R0FP
CONN POWER ENTRY W/FUSE 250V datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 73.7UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 5V 18-SOIC datasheet.pdf
ANTENNA RUBBR DUCK SWIVEL RP-TNC datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
DIL MALE HORIZ SMT CONNECTOR datasheet.pdf
POT SLIDE 5K OHM .25W 45MM datasheet.pdf
CONN HDR 23POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf