CTS Electronic Components 741X163151JP
741X163151JP picture photo
Mfg. Part Number
741X163151JP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 1506
Datasheet Download
741X163151JP.pdf
Availability of 741X163151JP
QUANTITY
741X163151JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 741X163151JP
Internal Part NumberEIS-741X163151JP
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)741X163151JP
Related Links741X16, 741X163151JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
741X163151JP Details Description
Related parts for 741X163151JP
LED GREEN 2SMD R/A datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.32"L X 3.07"W datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD ADAPTER SOIC8A datasheet.pdf
STAR RING AVIKRIMP (STEEL) datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE POWER datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 20% 330VAC AXI datasheet.pdf