CTS Electronic Components 742C08327R0FP
742C08327R0FP picture photo
Mfg. Part Number
742C08327R0FP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206
Datasheet Download
742C08327R0FP.pdf
Availability of 742C08327R0FP
QUANTITY
742C08327R0FP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742C08327R0FP
Internal Part NumberEIS-742C08327R0FP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)