CTS Electronic Components 742C083330JP
742C083330JP picture photo
Mfg. Part Number
742C083330JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206
Datasheet Download
742C083330JP.pdf
Availability of 742C083330JP
QUANTITY
742C083330JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742C083330JP
Internal Part NumberEIS-742C083330JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742C083330JP
Related Links742C08, 742C083330JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742C083330JP Details Description
Related parts for 742C083330JP
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
TXRX ETH 10/100 REAL TIME 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST-NO 13A 125V datasheet.pdf
CABLE TIE 50 LB 7.95" GREEN datasheet.pdf