CTS Electronic Components 742C083823JP
742C083823JP picture photo
Mfg. Part Number
742C083823JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 1206
Datasheet Download
742C083823JP.pdf
Availability of 742C083823JP
QUANTITY
742C083823JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742C083823JP
Internal Part NumberEIS-742C083823JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742C083823JP
Related Links742C08, 742C083823JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742C083823JP Details Description
Related parts for 742C083823JP
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .100 SGL R/A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" SNGL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TACHOMETER LED 6 CHAR 115V PANEL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 6XDFN datasheet.pdf
RES 536K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.45A 4WLCSP datasheet.pdf