CTS Electronic Components 742X0834321FP
742X0834321FP picture photo
Mfg. Part Number
742X0834321FP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.32K OHM 1206
Datasheet Download
742X0834321FP.pdf
Availability of 742X0834321FP
QUANTITY
742X0834321FP Order Process
Ship out your order
Specifications of 742X0834321FP
Internal Part NumberEIS-742X0834321FP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series742
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)742X0834321FP
Related Links742X08, 742X0834321FP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
742X0834321FP Details Description
Related parts for 742X0834321FP
RES SMD 3.65M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SYNTH 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
IC AMP RF LDMOS 45W H-34265-8 datasheet.pdf
DISPLAY 0.56" SGL 625NM RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 4A 18 MOHM SMD datasheet.pdf