CTS Electronic Components 743C043104JP
743C043104JP picture photo
Mfg. Part Number
743C043104JP
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 1008
Datasheet Download
743C043104JP.pdf
Availability of 743C043104JP
QUANTITY
743C043104JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C043104JP
Internal Part NumberEIS-743C043104JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.100" L x 0.079" W (2.54mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C043104JP
Related Links743C04, 743C043104JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C043104JP Details Description
Related parts for 743C043104JP
IC ADC 1CH 16B 3V 150KSPS 8SOIC datasheet.pdf
DUCT SOL ADH LGY 1X1.5"X 6' datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 1.76K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf