CTS Electronic Components 743C043221JTR
743C043221JTR picture photo
Mfg. Part Number
743C043221JTR
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 220 OHM 1008
Datasheet Download
743C043221JTR.pdf
Availability of 743C043221JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
743C043221JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C043221JTR
Internal Part NumberEIS-743C043221JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.100" L x 0.079" W (2.54mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C043221JTR
Related Links743C04, 743C043221JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C043221JTR Details Description
Related parts for 743C043221JTR
IC CODEC-FILTER PCM 3V 20-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 3.3V 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 4.72"LX3.07"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FAN TRAY AC 380X43 1800/3800RPM datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.625" NYLON BLK datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPST-NO 0.1A datasheet.pdf