CTS Electronic Components 743C083273JP
743C083273JP picture photo
Mfg. Part Number
743C083273JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 2008
Datasheet Download
743C083273JP.pdf
Availability of 743C083273JP
QUANTITY
743C083273JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C083273JP
Internal Part NumberEIS-743C083273JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)