CTS Electronic Components 744C083100JTR
744C083100JTR picture photo
Mfg. Part Number
744C083100JTR
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 2012
Datasheet Download
744C083100JTR.pdf
Availability of 744C083100JTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
744C083100JTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083100JTR
Internal Part NumberEIS-744C083100JTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083100JTR
Related Links744C08, 744C083100JTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083100JTR Details Description
Related parts for 744C083100JTR
SURGE SUPP THYRISTOR 160V TO-92 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 110MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 351V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 1.5A MCPH5 datasheet.pdf