CTS Electronic Components 744C083474JP
744C083474JP picture photo
Mfg. Part Number
744C083474JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 2012
Datasheet Download
744C083474JP.pdf
Availability of 744C083474JP
QUANTITY
744C083474JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083474JP
Internal Part NumberEIS-744C083474JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083474JP
Related Links744C08, 744C083474JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083474JP Details Description
Related parts for 744C083474JP
IC OPAMP VFB 240MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 1411 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 5W T18 datasheet.pdf
IC PWM BUCK BST FLYBCK CM 8SOIC datasheet.pdf
DISPLAY 2DIGIT BLU CC 0.28" datasheet.pdf
IC FREQ GENERATOR 28SSOP datasheet.pdf
RF USB STICK ANT datasheet.pdf
HFD3023-500 FIBER OPTIC TTL datasheet.pdf
ER 2C 2#16S SKT RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1W DO41 datasheet.pdf