CTS Electronic Components 744C083822JP
744C083822JP picture photo
Mfg. Part Number
744C083822JP
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 8.2K OHM 2012
Datasheet Download
744C083822JP.pdf
Availability of 744C083822JP
QUANTITY
744C083822JP Order Process
Ship out your order
Specifications of 744C083822JP
Internal Part NumberEIS-744C083822JP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)744C083822JP
Related Links744C08, 744C083822JP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
744C083822JP Details Description
Related parts for 744C083822JP
IC MOTOR DRIVER PAR 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 39POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 22K OHM .4W .1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf