CTS Electronic Components 745X101104JPTR
745X101104JPTR picture photo
Mfg. Part Number
745X101104JPTR
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 2512
Datasheet Download
745X101104JPTR.pdf
Availability of 745X101104JPTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
745X101104JPTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 745X101104JPTR
Internal Part NumberEIS-745X101104JPTR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)