NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. 74LVC1G32GN,132
74LVC1G32GN,132 picture photo
Mfg. Part Number
74LVC1G32GN,132
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters
Brief Description
IC GATE OR 1CH 2-INP 6-XSON
Datasheet Download
74LVC1G32GN,132.pdf
Availability of 74LVC1G32GN,132
QUANTITY
74LVC1G32GN,132 Order Process
Ship out your order
Specifications of 74LVC1G32GN,132
Internal Part NumberEIS-74LVC1G32GN,132
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters
Series74LVC
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeOR Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2
Features-
Voltage - Supply1.65 V ~ 5.5 V
Current - Quiescent (Max)200µA
Current - Output High, Low32mA, 32mA
Logic Level - Low0.7 V ~ 0.8 V
Logic Level - High1.7 V ~ 2 V
Max Propagation Delay @ V, Max CL1.7ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package6-XSON, SOT1115 (0.9x1)
Package / Case6-XFDFN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)74LVC1G32GN,132
74LVC1G32GN,132 Details Description
Related parts for 74LVC1G32GN,132
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR TO236-3 SMD datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 10"L X 7.09"W datasheet.pdf
2.5" IDE DRIVE CABLE datasheet.pdf
SQUARE THREADED INSERT:NYL BLACK datasheet.pdf
CONN EDGE .100 60POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf