NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. 74LVC1G80GW-Q100,1
74LVC1G80GW-Q100,1 picture photo
Mfg. Part Number
74LVC1G80GW-Q100,1
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG SNGL 5TSSOP
Datasheet Download
74LVC1G80GW-Q100,1.pdf
Availability of 74LVC1G80GW-Q100,1
QUANTITY
74LVC1G80GW-Q100,1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 74LVC1G80GW-Q100,1
Internal Part NumberEIS-74LVC1G80GW-Q100,1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series74LVC
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionStandard
TypeD-Type
Output TypeInverted
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock400MHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL4.5ns @ 5V, 50pF
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low32mA, 32mA
Voltage - Supply1.65 V ~ 5.5 V
Current - Quiescent10µA
Input Capacitance5pF
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)74LVC1G80GW-Q100,1
74LVC1G80GW-Q100,1 Details Description
Related parts for 74LVC1G80GW-Q100,1
ESD HANDLER 8-3/4X4-5/8X1 datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR 60A 48V datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 2.79MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
IC KEYLESS ENTRY/GO 28TSSOP datasheet.pdf
EMITTER VISIBLE 640NM 50MA TO-46 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf