Amphenol Industrial 75-109618-4S
75-109618-4S picture photo
Mfg. Part Number
75-109618-4S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
75-109618-4S.pdf
Availability of 75-109618-4S
QUANTITY
75-109618-4S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-109618-4S
Internal Part NumberEIS-75-109618-4S
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-109618-4S
Related Links75-109, 75-109618-4S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-109618-4S Details Description
Related parts for 75-109618-4S
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 14-DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
UNIV. POWER MOD. RT.ANG HEADER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 53MA 16 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
KPSE 6C 6#20 SKT RECP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf