Amphenol Industrial 75-68620-15S
75-68620-15S picture photo
Mfg. Part Number
75-68620-15S
Brief Description
CONN PLUG 7POS INLINE SKT
Datasheet Download
75-68620-15S.pdf
Availability of 75-68620-15S
QUANTITY
75-68620-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-68620-15S
Internal Part NumberEIS-75-68620-15S
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions7
Shell Size - Insert20-15
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-68620-15S
Related Links75-686, 75-68620-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-68620-15S Details Description
Related parts for 75-68620-15S
RES SMD 412 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf