Amphenol Industrial 75-68622-2S
75-68622-2S picture photo
Mfg. Part Number
75-68622-2S
Brief Description
CONN PLUG 3POS INLINE SKT
Datasheet Download
75-68622-2S.pdf
Availability of 75-68622-2S
QUANTITY
75-68622-2S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-68622-2S
Internal Part NumberEIS-75-68622-2S
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-2
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-68622-2S
Related Links75-68, 75-68622-2S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-68622-2S Details Description
Related parts for 75-68622-2S
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 1100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 138K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZA10 M25 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 50POS datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf