Amphenol Industrial 75-69518-12S
75-69518-12S picture photo
Mfg. Part Number
75-69518-12S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
75-69518-12S.pdf
Availability of 75-69518-12S
QUANTITY
75-69518-12S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-69518-12S
Internal Part NumberEIS-75-69518-12S
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-69518-12S
Related Links75-695, 75-69518-12S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-69518-12S Details Description
Related parts for 75-69518-12S
SW 3A ROLL SEALED 12"WIRES 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH SRL I/O 20-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.67V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
D-SUB FILTER 37POS IP67 datasheet.pdf