Amphenol Industrial 75-87432-17S
75-87432-17S picture photo
Mfg. Part Number
75-87432-17S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
75-87432-17S.pdf
Availability of 75-87432-17S
QUANTITY
75-87432-17S Order Process
Ship out your order
Specifications of 75-87432-17S
Internal Part NumberEIS-75-87432-17S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75-87432-17S
Related Links75-874, 75-87432-17S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
75-87432-17S Details Description
Related parts for 75-87432-17S
MOSFET N-CH 55V 64A TO220FP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 5V SAMPLING 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SCT7650EX 24.36" 8" EX111 R W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf