CTS Electronic Components 752081222JPTR7
752081222JPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081222JPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081222JPTR7.pdf
Availability of 752081222JPTR7
QUANTITY
752081222JPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081222JPTR7
Internal Part NumberEIS-752081222JPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081222JPTR7
Related Links7520812, 752081222JPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081222JPTR7 Details Description
Related parts for 752081222JPTR7
IDC CABLE-ASN50A/ AE50G / APK50A datasheet.pdf
CONV DC-DC 48VIN 2A 5V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206 datasheet.pdf
RES 78 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf