CTS Electronic Components 752091102GTR7
752091102GTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752091102GTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SRT
Datasheet Download
752091102GTR7.pdf
Availability of 752091102GTR7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
752091102GTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752091102GTR7
Internal Part NumberEIS-752091102GTR7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752091102GTR7
Related Links752091, 752091102GTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752091102GTR7 Details Description
Related parts for 752091102GTR7
DIODE ZENER 20V 500MW MSD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.8PF 16V 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DUAL HOTSWAP PWR CONT 20TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32SOJ datasheet.pdf
CAP FILM 2000PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 440V 1.75A AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf