CTS Electronic Components 752091122GPTR13
752091122GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752091122GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.2K OHM 9SRT
Datasheet Download
752091122GPTR13.pdf
Availability of 752091122GPTR13
QUANTITY
752091122GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752091122GPTR13
Internal Part NumberEIS-752091122GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752091122GPTR13
Related Links7520911, 752091122GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752091122GPTR13 Details Description
Related parts for 752091122GPTR13
CAP FILM 0.027UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY SINGLE 8V AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 200V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 800MA 83 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER SHROUDED VERT 15POS datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SGE-225-4-0600 00150M SFTY EDGE datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 170MHZ 6-CLCC datasheet.pdf