Sensata Technologies/Airpax IEGH66-26397-20-V
IEGH66-26397-20-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH66-26397-20-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGH66-26397-20-V.pdf
Availability of IEGH66-26397-20-V
QUANTITY
IEGH66-26397-20-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH66-26397-20-V
Internal Part NumberEIS-IEGH66-26397-20-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH66-26397-20-V
Related LinksIEGH66-2, IEGH66-26397-20-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH66-26397-20-V Details Description
Related parts for IEGH66-26397-20-V
BOARD EVAL ETH CAMERA MOD STR9 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
BLUETOOTH/GPS ANTENNA 12X3X1MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 16COND 18AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
26+26 DIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf