CTS Electronic Components 752091472GPTR7
752091472GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752091472GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 9SRT
Datasheet Download
752091472GPTR7.pdf
Availability of 752091472GPTR7
QUANTITY
752091472GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752091472GPTR7
Internal Part NumberEIS-752091472GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information752 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752091472GPTR7
Related Links7520914, 752091472GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752091472GPTR7 Details Description
Related parts for 752091472GPTR7
TRANS NPN 80V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK ADHESIVE 14MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 8A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 850MA 170 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
HEATSINK FOR TO-247 datasheet.pdf
MICRO 21 M 8" RBW FLOAT A174 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf