CTS Electronic Components 752101472GPTR13
752101472GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752101472GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SRT
Datasheet Download
752101472GPTR13.pdf
Availability of 752101472GPTR13
QUANTITY
752101472GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752101472GPTR13
Internal Part NumberEIS-752101472GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752101472GPTR13
Related Links7521014, 752101472GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752101472GPTR13 Details Description
Related parts for 752101472GPTR13
ICL 8.2 OHM 15% 2A 10MM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ANT,2.4GHZ,4PTCHPANEL,13DBI,N-F datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
MICROFIT CBL ASSY 6P 18" MOLEX datasheet.pdf