CTS Electronic Components 752103470GTR7
752103470GTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752103470GTR7
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 47 OHM 10SRT
Datasheet Download
752103470GTR7.pdf
Availability of 752103470GTR7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
752103470GTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752103470GTR7
Internal Part NumberEIS-752103470GTR7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752103470GTR7
Related Links752103, 752103470GTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752103470GTR7 Details Description
Related parts for 752103470GTR7
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 50' OPEN END datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf