CTS Electronic Components 752241473JPTR13
752241473JPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
752241473JPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 22 RES 47K OHM 24DRT
Datasheet Download
752241473JPTR13.pdf
Availability of 752241473JPTR13
QUANTITY
752241473JPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752241473JPTR13
Internal Part NumberEIS-752241473JPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Number of Resistors22
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752241473JPTR13
Related Links7522414, 752241473JPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752241473JPTR13 Details Description
Related parts for 752241473JPTR13
INDUCT ARRAY 6 COIL 77UH SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.01A 22 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 301 I/O 400FBGA datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 5V datasheet.pdf
COUNTER LED 6 CHAR 115/230V PNL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 12CH 1M 32-TQFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 39K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 10A 9C datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 80V TO-262AA datasheet.pdf