CTS Electronic Components 753091472GTR
753091472GTR picture photo
Mfg. Part Number
753091472GTR
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 9SRT
Datasheet Download
753091472GTR.pdf
Availability of 753091472GTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
753091472GTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 753091472GTR
Internal Part NumberEIS-753091472GTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package1
Series753
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.270" L x 0.080" W (6.86mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753091472GTR
Related Links753091, 753091472GTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753091472GTR Details Description
Related parts for 753091472GTR
DIP CABLE - HDP10H/AE10M/HDP10H datasheet.pdf
POWER SPLY SWITCH 20V 50A RS232 datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 51 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DECODER USB AUDIO VQFP datasheet.pdf
RES 313.71 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf