CTS Electronic Components 753105181APTR7
753105181APTR7 picture photo
Mfg. Part Number
753105181APTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SRT
Datasheet Download
753105181APTR7.pdf
Availability of 753105181APTR7
QUANTITY
753105181APTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753105181APTR7
Internal Part NumberEIS-753105181APTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)330, 390
Tolerance±2%
Number of Resistors16
Number of Pins10
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.295" L x 0.080" W (7.49mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753105181APTR7
Related Links7531051, 753105181APTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753105181APTR7 Details Description
Related parts for 753105181APTR7
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN CMC RCPT 53POS 5ROW GRAY datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RSTR LINE,LO.DEN.SERIAL+ETN datasheet.pdf
PANEL METAL 6.89X6.89X.06" - NBX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf