CTS Electronic Components TC25N3A32K7680
TC25N3A32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TC25N3A32K7680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TC25N3A32K7680.pdf
Availability of TC25N3A32K7680
QUANTITY
TC25N3A32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC25N3A32K7680
Internal Part NumberEIS-TC25N3A32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTC25
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)