CTS Electronic Components 753161102GPTR7
753161102GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
753161102GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 14 RES 1K OHM 16DRT
Datasheet Download
753161102GPTR7.pdf
Availability of 753161102GPTR7
QUANTITY
753161102GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753161102GPTR7
Internal Part NumberEIS-753161102GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Number of Resistors14
Number of Pins16
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.245" L x 0.080" W (6.22mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753161102GPTR7
Related Links7531611, 753161102GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753161102GPTR7 Details Description
Related parts for 753161102GPTR7
CONN RING HR 16-22AWG #6 DMND-GP datasheet.pdf
MODULE FUEL GAUGE LIION 3-CELL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 5POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 600 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 2GHZ 40QFN datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf