CTS Electronic Components 753163220GPTR13
753163220GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
753163220GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16DRT
Datasheet Download
753163220GPTR13.pdf
Availability of 753163220GPTR13
QUANTITY
753163220GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753163220GPTR13
Internal Part NumberEIS-753163220GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.245" L x 0.080" W (6.22mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753163220GPTR13
Related Links7531632, 753163220GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753163220GPTR13 Details Description
Related parts for 753163220GPTR13
OSC XO 12.352MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
KEYBOARD/MOUSE USB SLVR/BLK datasheet.pdf
CABLE ASSY R/A FMALE SGL 5POS 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 132POS .050 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 5V datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TV 55C 55#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
4700UF 25V 25X30 85C SI datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf