CTS Electronic Components 753163220GPTR13
753163220GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
753163220GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16DRT
Datasheet Download
753163220GPTR13.pdf
Availability of 753163220GPTR13
QUANTITY
753163220GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753163220GPTR13
Internal Part NumberEIS-753163220GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-DRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.245" L x 0.080" W (6.22mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753163220GPTR13
Related Links7531632, 753163220GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753163220GPTR13 Details Description
Related parts for 753163220GPTR13
TRIMMER 10K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 0.71A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.875V 0.5A 8DSBG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 1200V 300A F SER datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 16AWG BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf